Покрајински секретар за међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Бранислав Бугарски учествоваће 24. марта 2015. године на завршном семинару у оквиру пројекта „Мрежа за развој Суботице“, где ће бити потписан и међусекторски споразум са локалном самоуправом. Семинар ће се одржати у Плавој сали Градске куће у Суботици, са почетком у 11 часова.
На семинару ће говорити и члан Градског већа Небојша Дарабош, а циљеве Мреже за развој Суботице представиће директорка Центра локалне демократије Станка Параћ Дамјановић. Споразум о сарадњи потписаће и представиће директор „Панонрега“ Бранко Малагурски, а на семинару ће учествовати заменица директора Канцеларије за европске интеграције Владе Републике Србије Ана Илић, која ће говорити о регионалној политици и координацији структурних инструмената. О ИПА 2 секторском програмирању говориће програмски менаџер Светлана Оленик.
Циљ Мреже је повезивање и интензивирање сарадње, уз обједињавање локалних људских и других ресурса, организацијских капацитета, знања, искустава и стручности за ефикасно праћење и реализацију циљева дефинисаних развојним документима града.
Позивамо вас да извештавате.