Регионални форум младих лидера траје од 25. до 28. марта 2015. године у Мастер центру Новосадског сајма. Форум ће окупити око 200 учесника, студената последње године мастер и докторских студија, као и представнике медија и цивилног сектора из региона Западног Балкана.
Циљ Форума је да допринесе регионалној сарадњи и да створи предуслове за будућу сарадњу младих у региону на међурегионалним и међународним пројектима. Теме које ће бити обрађене на Форуму су: економска питања, регионална сарадња и ЕУ интеграције, култура и јавно информисање. Ове теме биће елабориране кроз 24 различите панел дискусије, радионице и округле столове.
Покрајински секретаријат за науку и технолошки развој организовао је округли сто на тему: „Иновације и технолошки развој – могућност за бржи развој у региону“, који ће се одржати 26. марта 2015, у времену од 14.30 до 16 сати. Учесници Округлог стола су: покрајински секретар за науку и технолошки развој Владимир Павлов, Нађа Греку – представник Регионалног савета за сарадњу, проф. др Војин Шенк – Универзитет у Новом Саду, Горан Бијелић – директор Канцеларије TECNALIJA.
Mолимо да извештавате.