У четвртак, 2. априла 2015. године ће бити отворено реновирано и реконструисано Одељење за гинекологију и акушерство у Општој болници у Вршцу.
Завршној презентацији пројекта која почиње у 12.00 сати, у Вили “Брег” ће, испред Покрајинске владе, присуствовати др Данијела Станковић Баричак, помоћница покрајинске секретарке за здравство, социјалну политику и демографију. Након презентације присутни ће обићи реновирано Одељење за гинекологију и акушерство у Општој болници Вршац.
Радови у овом одељењу су вредни 500.900 евра и спровођени су у оквиру пројекта “Развијање регионалног прекограничног система дијагностичких центара за пренаталну дијагностику феталних малформација на подручју Темишвар – Вршац”.
Пројекат је реализован кроз ИПА програм прекограничне сарадње Румунија – Србија, а Покрајински секретаријат за финансије је обезбедио учешће, неповратна средства у износу од око 75.000 евра.
Од изградње и усељења зграде које је било давне 1964. године, ништа озбиљније није рађено на овом одељењу.
У оквиру пројекта, поред реконструкције зграде, одобрена је и супспецијализација из перинатологије, на којој већ борави један специјалиста гинекологије. После овога пацијенткињама ће бити омогућено да контролу своје трудноће, у смислу скрининга, инвазивних и неинвазивних метода, ураде у овој установи. До сада, то се могло радити само у приватним клиникама или у Београду.
Позивамо да извештавате.