Ана Томанова Маканова на II Регионалној конференцији посвећеној медијима на мањинским језицима

У петак, 22. новембра 2013. године, у Свечаној сали листа „Мађар со“ (Magyar szo), са почетком у 9.00 часова, биће отворена друга по реду дводневна Регионална конференција посвећена медијима на мањинским језицима под називом: Синтеза, синергија и симбиоза: Принт, 3СИ, Дигитал.

На отварању конференције, учесницима ће се обратити:

• Иван Тасовац, министар културе и информисања у Влади Републике Србије,
• Ана Томанова Маканова, потпредседница Скупштине АП Војводине,
• Luca Bianconi, шеф Политичког одељења Делегације Европске уније у Србији,
• Сања Станковић, в.д. Медијског одељења Мисије ОЕБС у Србији,
• Представници националних савета националних мањина, медија и редакција на мањинским језицима,

Догађају ће присуствовати и Славиша Грујић, покрајински секретар за културу и јавно информисање.

На дводневној конференцији учесници ће између осталог, покушати да одговоре на питања како медији на мањинским језицима сарађују у јавном дијалогу, да ли мањински медији послују с профитом и како то постижу, како се ти медији развијају у Србији и широм региона и како је у мањинским медијима интегрисана понуда огласног простора.

Првог дана, конференција је посвећена сагледавању могућности медија и питању да ли су мањински медији у томе у предности. Други дан конференције, одвијаће се кроз радионицу Академије за медија менаџмент под називом: “Први кораци ка мулти – платформ трансформацији”. Радионица је намењена менаџментима медија на језицима мањина, као и осталим представницима локалних и регионалних издања и студентима журналистике.

Конференцију организују дневни лист „Мађар со“ и компанија Heror Media Pont, из Новог Сада.

Позивамо вас да извештавате.