Наташа Павићевић-Бајић посетиће Алибунар

У среду, 20. новембра 2013. године, покрајинска секретарка за енергетику и минералне сировине Наташа Павићевић-Бајић посетиће општину Алибунар, где ће бити одржан састанак о пројекту формирања фонда за енергетску ефикасност, који ће бити намењен грађанима и локалним самоуправама. Састанак ће се одржати у свечаној сали Општине Алибунар, са почетком у 12.30 часова.

Потреба за оснивањем оваквог фонда указала се након сагледавања проблема енергетске ефикасности у војвођанским општинама и успостављања сарадње четири јужнобанатске општине: Вршац, Алибунар, Пландиште и Бела Црква, у сарадњи са организацијом ГИЗ (Немачка међународна сарадња).

Представници ГИЗ-а за Србију подржавају идеју формирања фонда за енергетску ефикасност, с обзиром на то да ова организација реализује пројекат „Discovering energy“, у којем се ради анализа стамбеног фонда у Србији.

За извештаче из Новог Сада органозован је превоз. Комби полази у 10.30 сати, испред главног улаза у зграду Владе АП Војводине.