Отварање изложбе „За оне који долазе” у Студију М

У петак, 25. октобра 2013.године у 12.00 часова, у Студију М Радио Новог Сада, потпредседник Владе АП Војводине и покрајински секретар за културу и јавно ифнормисање Славиша Грујић отвориће изложбу „За оне који долазе”. Изложба је уприличена поводом обележавања Светског дана аудиовизуелне баштине, одлуком УНЕСКА 2005. године. Овај датум обележава се широм света низом разних манифестација, где је овогодишња тема “Очување наслеђа за будуће генерације”.

У програмима које чувају Радио и Телевизија Нови Сад, на старим филмовима и тракама налази се сведочанство војвођанског вишенационалног суживота и идентитета проткано заједничким догађајима, обичајима и вредностима негованим у другој половини двадесетог века. Тај трезор, документарне слике, речи и звука представља незаобилазни интегрални део српске и европске документарне баштине. Њиховим нестанком престало би да постоји полувековно аудиовизуелно сведочанство о историји државе и нација на овим просторима.