Програм Летње академије АЕР-а за уторак, 19. август

У Скупштини АП Војводине (велика сала), од 9.15 до 11.00 сати одржаће се предавања, на којима ће говорити Бранислав Бугарски, покрајински секретар за међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу, Моника Карлсон, потпредседница АЕР–а за једнаке могућности, на тему: “Инклузија Рома – Мрачна историја и потреба за светлију будућност”, затим Мириа, Штофен, директор “Зенеке параде” из Регона Брисел о “Уметности стварања заједничког простора”, Ведад Беговић о “Имплементацији општинске стратегије за интерграцију миграната”, Општина Ескилстуна, регија Сормланд, Шведска.

Након предавања, у 11.30 сати планиран је полазак за Ковачицу.
Програм:

12.45-13.00 Обилазак са туристичким водичем, уз обраћање Ане Томанове Маканове, потпредседница Скупштине АПВ и председница Националног савета словачке националне заједнице

14.30-16.00 Тематска предавања/радионице

Тема 1: Стварање идентитета у мултикултуралној средини
Tomas Klein, David Prycl, Регион Оломоуц (Чешка Република)

Тема 2: Плурализам, толеранција и интеркултурални дијалог
Ana Catarina Dias da Rosa, EarthTrain Foundation, невладина организација
Динко Грухоњић, председник Независног друштва новинара Војводине
Бијана Козомора, Фондација State of EXIT (АП Војводина)

Тема 3: Савладавње и предавање интеркултуралних вештина
Gerhard Mosshammer, Директор Интеркултуралног центра у Бечу и шеф Програма ЕРАСМУС +

16.00-18.30 Радионица 1: Израда магнета
Радионица 2: Body art
Радионица 3: Израда предмета од дас масе
Радионица 4: Израда накита од жице
Радионица 5: Израда привезака од коже

У18.40 сати планиран је полазак за Дебељачу, вечера на Дебељачком салашу са темом: Мултикултурализам за столом. Домаћин је председница Организационог одбора Летње академије АЕРА-а Ана Томанова Маканова.
НАПОМЕНА: За новинаре, тв-сниматеље и фоторепортере, који желе да прате планиране активности, организован је превоз.