Традиционално отварање границе на тромеђи Србије, Мађарске и Румуније

У суботу, 20. маја, у 9.00 часова, на тромеђи Србије, Мађарске и Румуније, у близини насеља Рабе, потпредседник Покрајинске владе Бранко Ћурчић обратиће се на традиционалном отварању границе, које организује Регионална сарадња Еврорегије Дунав–Криш–Мориш–Тиса (ДКМТ).

Отварању ће присуствовати покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Александар Софић, који је национални координатор Регионалне сарадње ДКМТ.

На отварању ће се обратити и представници жупанија Тимиш и Чонград-Чанад.

У оквиру програма биће одржан крос на ком ће учествовати деца из три околна села.

Изјаве за медије предвиђене су по завршетку церемоније отварања.

Након отварања границе, у 11.30 часова, у граду Печка у Жупанији Арад, биће одржана Генерална скупштина Регионалне сарадње ДКМТ (свечана сала Самоуправе града Печка,  Жупанија Арад, Румунија – Pecica, Strada 2 no. 150, Pecica 317235).

Том приликом биће уручене и награде „Истакнути у ДКМТ“, за најбоље пројекте ове еврорегије.

Генерална скупштина Регионалне сарадње Дунав–Криш–Мориш–Тиса отворена је за јавност и представнике медија.

Напомена: Граница ће бити отворена 20. и 21. маја од 9.00 до 1.00 наредног дана.