Славиша Грујић отвориће Фестивал студентског позоришта

У четвртак, 28. новембра 2013. у 18.00 часова, у Мултимедијалном центру Академије уметности у Новом Саду, потпредседник Владе АП Војводине и покрајински секретар за културу и јавно информисање Славиша Грујић отвориће Фестивал студентског позоришта. У 18.30 часова у Мултимедијалном центру биће приказана прва представа на Фестивалу, „Буре барута“ Дејана Дуковског у извођењу студената III године Глуме Академије уметности у Новом Саду, у класи проф. Бориса Исаковића и вишег стручног сарадника Миљана Војновића.

Фестивал студентског позоришта су подржали Покрајински секретаријат за културу и јавно информисање и Градска управа за културу Града Новог Сада.

Академија уметности у Новом Саду се по први пут представља као домаћин Фестивала студентског позоришта. У сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду, у којем ће се приказати највећи број студентских представа, Фестивал студентског позоришта ће се одржати у периоду од 28. новембра до 1. децембра 2013. године.

Фестивал је покренут у намери да се промовише квалитетан програм и подстакне међурегионална сарадња између уметничких академија из региона. Манифестација је јединствена по свом концепту и предвиђа реализацију позоришних студентских представа у форми жирираног фестивала, али је најпре усмерена ка креативном раду и размени искустава и знања између учесника.

На Фестивалу студентског позоришта публика ће имати прилику да види остварења младих глумаца и редитеља који нам долазе из региона бивше Југославије и то са Академије за гледалишче, радио, филм ин телевизијо у Љубљани (Словенија), Академије драмске умјетности у Загребу (Хрватска), Академије сценских умјетности у Сарајеву (Босна и Херцеговина), Факултета драмских умјетности на Цетињу (Црна Гора), Факултета за драмски уметности у Скопљу (Македонија), Факултета драмских уметности у Београду (Србија), Свеучилишта у Ријеци (Хрватска) и домаћина Академије уметности у Новом Саду. Осим званичног програма који ће се дешавати на Камерној сцени и сцени „Пера Добриновић“ у Српском народном позоришту, Фестивал ће имати и Офф програм у Мултимедијалом центру Академије уметности у раним поподневним сатима који ће, између осталог, угостити реномираног глумца и професора Свеучилишта у Ријеци, Радета Шербеџију.

ПРОГРАМ

А. П. Чехов

ГАЛЕБ

Режија: ванр. проф. мр Мими Таневска – Србиновска; дем. Нела Витосхевиц